CVETANOVIĆ POSETIO I GAZDINSTVO PORODICE BOGDANOVIĆ U KARAĐORĐEVCU
Od
tv4s objavljen мај 29, 2025
Domaćin Nebojša Bogdanović, kazao je da porodica jagodu uzgaja na površini od 60 ari, njihovi zasadi pod šljivom prostiru se na oko tri hektara, isto kao i višnja. Takođe, imaju i zasade breskve na površini od 30 ari, ali i vinograd. Ostvarili su dugogodišnju saradnju sa preduzećem Strela, koje otkupljuje njihove proizvode.
Gradonačelnik dr Goran Cvetanović podvukao je da je poljoprivreda razvojna šansa kako Leskovca, tako i Srbije, ali da bi ta šansa bila iskorišćena na adekvatan način, neophodne su stalne investicije i modernizacija poljoprivredne proizvodnje. U tom kontekstu, kako je rekao Cvetanović potrebno je unaprediti infrastrukturu i izgraditi prilazne puteve.
Obilasku poljoprivredne parcele, priključio se i predsednik Saveta Mesne zajednice Karađorđevac, Slaviša Marinković, koji je vlasnik hladnjače u selu. On je naglasio da je rod višnje desetkovan ove godine.