GRADSKA BIBLIOTEKA OBELEŽILA SVETSKI DAN PISMENOSTI

Narodna biblioteka „Radoje Domanović“ u Leskovcu omogućila je svojim sugrađanima besplatan upis u trajanju od tri meseca u matičnoj ustanovi i svim njenim ograncima. Do popodnevnih sati učlanjeno je 19 novih korisnika, dok je 57 njih obnovilo članarinu.

Povodom ovog značajnog dana, Biblioteka je uvela novinu – predškolskim ustanovama dodeljene su besplatne članice za vrtićke grupe.

Održane su dve radionice za decu iz vrtića „Zvezdica“ i „Vil“ na temu slova, knjiga i čitanja.

Mališanima su čitane pesme, učestvovali su u kvizu „Azbuka“ i bojali reči „Knjiga“ i „Čitanje“. Radionici su prisustvovale vaspitačice Anita Milošević i Jelena Zlatković, kao i stručni saradnik Jelena Ljubišavljević.

Decu je pozdravila direktorka Biblioteke, Vesna Ilić, dok su radionicu vodili bibliotekari Aleksandar Janjić i Nadiča Stojanović.

NARODNA BIBLIOTEKAsvetski dan pismenosti