PET DANA ZA REDOM TRAJE PAKOVANJE I DISTRIBUCIJA PAKETA ZA PENZIONERE I SOCIJALNO UGROŽENE SUGRAĐANE

Danas je peti dan od kada je počelo pakovanje paketa pomoći sa osnovnim životnim namirnicama, a koji su namenjeni svim penzionerima na području grada Leskovca, bez obzira na visinu njihove penzije, kao i socijalno ugroženoj kategoriji stanovništva.

Na pakovanju rade zaposleni u Gradskoj upravi, javnim preduzećima, ustanovama kulture i volonteri, a njih je danas posetio gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović. On im je odneo slatkiše i sokove za osveženje i zahvalio im se na predanom angažovanju.

Gradonačelnik Cvetanović je podsetio da su u prethodna ćetiri dana paketi stigli do meštana grdeličkog, vučjanskog, brestovačkog, manojlovačkog, guberevačkog i  turekovačkog kraja.

Mesne zajednice Belanovce, Petrovac, Karađorđevac, Dušanovo, Podrimce, Bobište, preuzele su ukupno 15.088 paketa. A danas je oko 3.400 paketa usmereno ka Vinarcu, Donjem i Gornjem Stopanju, Milanovu, Bratmilovcu, Mrštanu, naselju Ančiki, Jašunji, Bogojevcu, Navalinu.

U narednoj nedelji, kako je istakao Cvetanović  predstoji preuzimanje paketa od strane Saveta gradskih mesnih zajednica.