Svečanom akademijom, dodelom zahvalnica i prigodnim programom, leskovačka Predškolska ustanova „Vukica Mitrović” obeležila je osam decenija uspešnog rada i postojanja, posvećenih najlepšem i najhumanijem pozivu – brizi o deci kao budućnosti društva.
Prema rečima direktorke Predškolske ustanove „Vukica Mitrović” Marije Rakić, proslava 80 godina postojanja predstavlja osvrt na godine ljubavi, rada, igre, prvih koraka, osmeha i prijateljstava.
„Generacije vaspitača, medicinskih sestara, pedagoga, psihologa, stručnih saradnika, administrativnih i tehničkih radnika ostavile su neizbrisiv trag u razvoju ustanove. Današnji uspeh počiva na temeljima koje su gradile brojne generacije zaposlenih i rukovodilaca, kao i na podršci grada Leskovca”, istakla je Rakićeva.
Gradska većnica za oblast obrazovanja Brankica Stamenković kazala je da je u prvih 80 godina postojanja leskovačke Predškolske ustanove stalo na desetine hiljada prvih koraka, prvih reči, prvih prijateljstava i prvih velikih životnih pobeda.
„Ova predškolska ustanova, poput dece koja u njoj odrastaju, i dalje raste. Prošle godine otvoren je i dvanaesti vrtić ‘Vesela družina’. Ponosni smo na otvaranje novog, jednog od najsavremenijih vrtića, ali i na sve investicije usmerene ka postojećim vrtićima i predškolskim grupama, jer želimo da pokažemo da nam je važno da svako dete na teritoriji Leskovca ima sigurno i podsticajno okruženje u kojem može da razvije sve svoje potencijale”, istakla je Stamenkovićeva.
Zahvalnice za uspešnu saradnju i podršku uručene su gradonačelniku Leskovca Goranu Cvetanoviću, u čije ime je priznanje primila gradska većnica Brankica Stamenković, kao i ustanovama i institucijama na republičkom i lokalnom nivou.
Mališani su svoj doprinos velikom jubileju dali kroz snimljene razgovore sa bivšim direktorom PU Čedomirom Pešićem i vaspitačicama.
Kako je zaključeno tokom svečanosti, uprkos promenama koje su tokom osam decenija donosila različita vremena, jedna stvar ostala je nepromenjena – posvećenost deci.
Komentari su zatvoreni.