Udruženje distrofičara Jablaničkog okruga je uz finansijsku podršku Grada Leskovca organizovalo 6. Memorijalni turnir u šahu „Stana Radivojević“. Turnir je ove godine okupio učesnike iz Beograda, Smedereva, Niša, Užica, Čačka, Paraćina i Leskovca.
„Grad Leskovac je ove godine finansijski podržao četiri projekta Udruženja distrofičara sa ukupnim iznosom od 5,6 miliona dinara. Uprkos našim zajedničkim zalaganjima, svesni smo da nas očekuje još mnogo truda i rada, kako bi sve osobe sa invaliditetom bile potpuno uključene u naše društvo”, kazao je pomoćnik gradonačelnika, Milan Đorđević, koji je povukao i prvi potez..
Učešće na turniru uzeli su i predstavnici Saveza distrofičara Srbije. Predsednik Saveza, Dušan Trojanović istakao je da Udruženje distrofičara Jablaničkog okruga predstavlja jedno od najaktivnijih udruženja u okviru Saveza.
Predsednica Udruženja distrofičara Jablaničkog okruga, Dragana Petrović kazala je da ovaj turnir već šest godina predstavlja priliku da se kroz igru, takmičenje i druženje neguje duh strategije, poštovanja i intelektualne veštine.
Memorijalni turnir u šahu „Stana Radivojević“ organizovan je u okviru projekta „Relaks tela i blistavost uma“, sufinansiranog od strane Grada Leskovca.
Komentari su zatvoreni.