Ustanova za odrasle i starije koja je osnovana na današnji dan 1964. godine imala je misiju da humanošću, solidarnošću i različitim oblicima organizovanja starijih osoba u sekcije doprinese njihovom uključivanju u društvenu zajednicu, kazala je direktorka Milena Mitrović. Ona je dodala da je ustanova i oslonac porodicama korisnika, a korisnicima drugi dom jer se na ovom mestu pruža, briga, pažnja i zdravstvena zaštita za odrasla i starija lica.
U ime lokalne samouprave Andrija Atanasković istakao je da grad Leskovac brine o socijalnim potrebama stanovništva i to ilusrtrovao činjenicom da je iz gradskog budžeta za oblast socijalne zaštite opredeljena suma od 528 miliona od čega za Ustanovu za odrasla i starija lica iznos od 12,3 miliona dinara. On se posebno osvrnuo na ovu ustanovu koja spada u jednu od najsavremenijih u Srbiji zahvaljujući ulaganjima grada i Vlade Republike Srbije.
Svečanosti je prisustvovao i savetnik ministra za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Nikola Lazarević. On je naglasio da je ponosan što je nekada radio ovde i najavio da će u januaru naredne godine stupiti na snagu uredba o koeficijentima u sistemu socijalne zaštite, koja će omogućiti veću platu svim zaposlenima u ovoj oblasti.
Ovom prilikom uručene su zahvalnice Gradu Leskovcu, resornom Ministarstvu, centrima za socijalni rad u Jablaničkom okrugu i Domu kulture „Tihomir Rakić Veljko“ u Pečenjevcu za dugogodišnju i uspešnu saradnju.
U kulturno-umetničkom programu nastupila je Folklorna sekcija iz Pečenjevca koja se predstavila igrama iz ovog kraja.
Komentari su zatvoreni.